Навчання дітей та школярів з України у Варні

Міністерство освіти і науки приймає заявки від українців на зарахування до школи

Регіональні управління освіти країни приймають заяви від українців, що шукають або отримують міжнародний чи тимчасовий захист, з питань запису своїх дітей у садок чи школу. Залежно від віку, закінченого класу, місця розташування та бажання батьків, дітей дошкільного віку та учнів направляють до конкретного навчального закладу. Мета полягає в тому, щоб завершити підготовчу роботу якомога швидше, аби біженці могли приєднатися до навчання, як тільки отримають офіційний легальний статус в Болгарії.

Регіональна інспекція освіти Варна

Адреса: вул. Цар Симеон I, д.32, пов. 3 та пов. 5

Контакти:

Дениця Ненова, телефон: +359 884 404 369

Стела Калмукова, телефон: +359 884 404 379

Симона Андонова, телефон: +359 884 404 366

Процес спрямування та зарахування дітей та учнів дошкільного та шкільного віку з України на навчання до болгарських державних та муніципальних дитячих садків та шкіл:

Подається документ батьком/опікуном/піклувальником/представником дитини або учня на міжнародний або тимчасовий захист до Державного агентства у справах біженців (ГАР).

Надається особистий номер іноземця (PNP) для дитини або студента.

Подано заявку (http://ruo-varna.bg/) на ім'я керівника РЗ.

Напрямок завідувача РЗ дитини або учня для прийому та навчання у відповідний дитячий садок або школу.

Подається в дитячий садок або школу медичний документ від первинного медичного огляду дитини або учня про те, що вона клінічно здорова, видана особистим терапевтом або лікарем у відділеннях САР.

Проведення співбесіди та направлення дитини або учня до певної підготовчої групи обов'язкової дошкільної освіти або до певного класу шкільної освіти, якщо не подано документ про закінчення класу, ступінь чи ступінь освіти.

Дитячий центр „Посмiшки для України“

https://usmivki.eu/

Посилання для реєстрації: https://usmivki.eu/registration/